Egészség
Tavaszi vitaminfeltöltés és tisztítás zöld növényekkel
A tavaszi vitamin- és ásványi anyag feltöltésnek, méregtelenítésnek az egyik lehetősége a sok-sok zöld növény fogyasztása, leginkább frissen, salátaként. A zöldségnövények és a vadvirágok leveleit és szárait is ehetjük ebben az időszakban. Magas klorofilltartalmuk hatékonyan hozzájárul a szervezetünk kitisztításához, a lerakódott salakanyagok felszabadulhatnak és kiürülhetnek a szervezetünkből.
Gyógynövényekkel a szép hajért
A természetes anyagok és a gyógynövények hatékonyságuk és biztonságos használhatóságuk miatt igazán kedvelt terápiás eszközök. Számos gyógynövényt ismerünk, melyek hasznos segítői szervezetünknek. Hajunkért is tehetünk gyógynövényekkel, be is mutatjuk, melyek ezek.
Ezért gyógyuljunk gőz fölött
Az inhalálás évezredek óta segít a betegségek leküzdésében. Ásványi anyagok, a rózsa, ópium, eukaliptusz, víz, só, ha furcsának is tűnik, mindegyik az inhaláláshoz kötődik. Az emberiség története során a különböző népcsoportok, más-más főzetek és gyógynövények hatásában hittek.
Zöldségek, amelyek nem bírják egymást!
Ha jót akarunk a következő növények egymás mellé ültetését kerüljük.
12 üdítő tavaszi virágos tipp
Legyen az miniatűr virágágyás vagy klasszikus cserepes kompozíció csodás hatást válthat ki. Próbáljuk ki az újszerű kombinációkat!
Gyümölcs a szájra és szép lesz a mosolya!
Ápol, finom, egészséges, vegyszermentes, könnyen beszívódik – mi kell még? Természetes ajakápolót készítettünk!
Lelki feltöltődés madárvédő sövénnyel
Ültessünk madárvédő sövényt lehetőleg költő és etetőhelyként, amely nemcsak szép, de a madarak számára kedvező környezetet biztosít a kertben.
Így lesz harmonikus díszkerted!
Hazai madaraink legtöbbje állandó itt fészkelő lakója a kertjeink, de a téli időszakban különös vendégmadarak is megjelennek. Ilyen téli vendég a csonttollú, mely a nyíresekben, az északi fenyőerdőkben, télen lehúzódik az alacsonyabb tájakra, parkokban, ligetekben keresi az eleséget.
A Stevia egészségesen édesíti meg a mindennapokat
A stevia egy gyakorlatilag zéró kalóriát tartalmazó természetes édesítőszer. A kutatások arra világítanak rá, hogy nagy jövő vár rá. A steviát több évtizedig nem engedélyezték mint élelmiszer összetevőt, majd néhány éve kiderült, hogy fogyasztása nemcsak biztonságos de egészséges is. 2010 óta édesítőként és élelmiszer-adalékanyagként is megtaláljuk.
Nyárfarügyből testápolót? Miért ne!
A nyárfarügyet, ha magunk elé képzeljük, akkor egy ragacsos, középbarna rügy jut eszünkbe, amiről sose gondoltuk volna eddig, hogy kozmetikai célra is felhasználható. Pedig a nyárfarügy igen hatékony a különböző természetgyógyászati megoldásoknál, így akár kozmetikumként is lehet használni.
Vegyszermentes babaápolás
Elolvasva a babaápoló termékek hátoldalát számtalan olyan összetevővel találkozunk, amit nem szívesen kennénk még magunkra sem. Megvan viszont a megoldás, hogyan válthatjuk ki ezeket a krémeket valódi és értékes tápelemekre!
Sisi frissítő eszenciái
Sisi kozmetikumai rendkívül ismertek a szépségápolásban, mert receptjeihez mindig elsősorban természetes alapanyagokat használt.
Készíts hidratáló krémet rózsasziromból!
Szükséges hozzá némi idő és egy beszerzőtúra, de a végeredmény miatt megéri ez a kis áldozat.
Kávé és cigaretta helyett, avagy feltöltődés az irodában – egészségesen!
Egy kicsi mozgás mindenkinek kell – hirdette egykor a napjában többször is sugárzott tévétorna főcímdala, s bár azóta évtizedek teltek el, az intelem aktuálisabb, mint valaha.
Így a tárolás sem gond többé!
Hogy mit és mennyit tartósítsunk, az attól is függ, hogy milyen és mennyi hely áll rendelkezésünkre a tároláshoz. Lakótelepi vagy garzonlakásban, ahol a kamrát egy faliszekrény helyettesíti, nincs lehetőség nagyobb mennyiségű befőtt, savanyúság elhelyezésére.
Átverés? A hamis ginzeng
A borostyánfélék családjába tartozó, lágy szárú, évelő növény. A két legelterjedtebb faj a kanadai ginzeng, amely Észak-Amerikában él, illetve a hamis ginzeng, amely Kelet-Ázsia, Korea, Mandzsúria hegyvidéki erdeiben honos.
Gyógyszer helyett víz?
Amikor az iskolapadban ülve egymásra néztünk, bizony vicces gondolatnak tűnt, hogy testünk nagyobb része valójában vízből van.
Szegfűszeg: szárított rügyek az esőerdőből
A gyógy- és fűszernövényként egyaránt ismert, és világszerte nagy népszerűségnek örvendő szegfűszeg valójában egy esőerdőben élő fafajta virágának csíráit rejtő aromás bimbó.
Kapszaicin: gyógyerő paprikába csomagolva
Csípős paprikába harapva igen kellemetlen élményt szerezhet az, aki ezt véletlenül teszi. Bánni azonban ennek ellenére sem kell a nem várt kalandot, hiszen a szájüregben égető érzést kiváltó anyag, a kapszaicin rengeteg fontos gyógyhatást fejt ki szervezetünkre.
Gyógyerő a fűszerpolcon, avagy mi mindenben számíthatunk a szerecsendióra?
Előző írásunkban a szerecsendió jellegzetességeit és felhasználásának módjait mutattuk be, ezúttal pedig a különleges aromájú trópusi fűszer emberi szervezetre gyakorolt hatásait vesszük górcső alá.
-
-
30% Felemás levelű csenkesz, 70% Vörös csenkesz. Fás, árnyékos t...
-
Kis termetű, korai salátanövény. Galambbegy salátának is nevezik...
-
Korai szabadföldi termesztésre alkalmas. Gyökere jégcsap alakú, ...
Cikkajánló
Archivum
Friss hozzászólások
2019.november 03., vasárnap / 14:41
Gyümölcsös az erkélyen
2019.október 21., hétfő / 21:21
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 21., hétfő / 11:33
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 21., hétfő / 07:22
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 19., szombat / 15:01
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 18., péntek / 17:02
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 18., péntek / 16:28
Majomkenyérfa betegsége
2019.október 02., szerda / 11:10
Krémalma: húsa a körtéé, íze az ananászé
2019.december 02., hétfő / 15:33