Feng Shui fürdőszoba
Szépzöld, 2010. nov. 04.
Az eredeti ősi kínai filozófiában nincs is fürdőszoba, mai szakértők mégis nagy hangsúlyt fektetnek e helység kialakítására.

A vízpazarlás egyenlő a jólét pazarlásával. Az eldugult kád és mosdó folyamatos bosszúságot okoz. A Feng Shui szerint ezektől a problémáktól a család betegesebbé válhat, tehát késlekedés nélkül érdemes a vízzel kapcsolatos problémáknak véget vetni.
A legjobb, ha a fürdőszoba kissé távolabb esik a bejárattól, mert az ajtó a szájnak, a fürdő pedig a hátsó tájéknak felel meg. Van áthidaló megoldás: egyenlő oldalú, nyolcszögletű tükör, amelyet a családfő köldökének vagy homlokának magasságában kívülről ragasszunk a fürdőszoba ajtóra, így láthatatlanná tesszük ebből a szempontból a helységet. A divatos, hálószobából nyíló fürdő megoldást a Feng Shui nem kedveli.
Ha a fürdőszobába lépve rögtön a wc látványa fogadna, rejtsük el, akár egy alacsony fallal, ha tervezés állapotában vagyunk, inkább az ajtó mögé rajzoljuk. A wc ajtója mindig legyen csukva, deszkája pedig lecsukva.
Tükörrel tágasabbnak láttathatjuk otthonunk részeit, azonban ezzel sem érdemes túlzásba esni. Az egymással szemben levő tükör a Feng Shuiban nem kedvező, azt az érzést keltheti, hogy távolodunk anélkül, hogy biztos talaj lenne a lábunk alatt. Kerüljük a tükörcsempét, mely szétvágja képmásunkat, valamint a nagyító tükröt, amely eltorzít bennünket.
A fürdőszoba szekrényben könnyen felgyülemlik a pangó életenergia, ezért ügyeljünk arra, hogy ne hagyjuk elöl a nem használt eszközöket és figyeljük a kozmetikumok szavatossági idejére.
A fürdő azon kevés helyek egyike, ahol szentelhetünk egy kis figyelmet magunknak. Ezért fontos a megfelelő dekoráció. Minden szín, amelyet a díszítéshez használunk, befolyásolja a közérzetünket. A színen túl, halk zenével és a fürdővízbe csepegtetett illóolajjal a nyugalom és kikapcsolódás szigetét hozhatjuk létre. Forrás: www.epitinfo.hu
Facebook Twitter GoogleStartlap
2022.április 24., vasárnap / 08:22