Így oldjuk meg a díszkerti vészhelyzetet
Sulyok Józsefné, 2016. márc. 23.
Ha komollyá válik a helyzet és növényvédelemre van szükség, akkor így érdemes eljárni.

Gyakran már azzal is kivédhetjük a problémákat, ha a beteg vagy a kártevők által megtámadott leveleket és egyéb növényi részeket azonnal eltávolítjuk. A kártevőket magfékezhetjük azzal, ha következetesen és rendszeresen eltávolítjuk, összeszedjük vagy vízzel lespricceljük őket.
A beteg növények lehullott leveleit, szárdarabokat, virágait és gyümölcsét távolítsuk el. Még ha nehezünkre esik is, az erősen megtámadott növényeket lehetőleg teljesen, gyökerekkel együtt távolítsuk el, hogy megelőzzük az esetleges terjedést.
Növényvédő szerek bevetése
Vásároljunk természetes anyagokon alapuló növényvédő szereket. Válasszunk méheket és hasznos állatokat kímélő növényvédő szereket, és csak a megengedett területen használjuk, valamint ügyeljünk a megfelelő mennyiségre és alkalmazásra.
Gyerekek ne érintkezzenek a növényvédő szerekkel, a megmaradt folyadékot pedig azonnal távolítsuk el. A növényvédő szereket zárt ruhában, kesztyűben, védőmaszkban használjuk és a permetezést szélmentes időben végezzük. A leveleket teljesen áztassuk át a permetlével, az alsó részükről sem feledkezzünk meg.
Kapcsolódó cikk: Évelők ápolási titkai
Facebook Twitter GoogleStartlap
2022.április 24., vasárnap / 08:22