Még nem késtünk a kétnyáriak vetésével!
Sulyok Józsefné, 2016. ápr. 12.
A kétnyári virágokat az első évben a nyár elején vetjük. A következő év nyarán virágzanak, majd elpusztulnak.

Némelyikük, pl. az árvácska esetében előfordul, hogy évelő változatuk is van, de ezeknél is az első évi virágzás a leggazdagabb.
Ha a kétnyáriakat talaj és fényigényüknek megfelelően válogatjuk össze, egész nyáron elbűvölnek a gyönyörű virágzatukkal. Ebbe a csoportba tartoznak a régi parasztkertekből ismert virágok, pl. a mályvarózsa, szakállas szegfű, az óriás harangvirág, a bögrevirág vagy az estike.
Az ismert gyógy- és vadnövények, pl. az ökörfarkkóró és a gyűszűvirág is a kétnyáriakhoz tartozik. A százszorszép elveti magját, de a kikelő virágok már nem olyan szépek, mint az eredeti. Ezzel szemben a sárgaviola zavartalan körülmények között éveken keresztül is szépen virít.
A kétnyáriakat vethetjük magról, de palántákat is beszerezhetünk, amit jól vizsgáljunk meg mielőtt megvásároljuk, nincs-e rajta kártevő.
A kétnyáriaknak az egynyáriakhoz hasonlóan igényeik vannak. Ültetés előtt a talajba dolgozzunk be jól érett trágyát vagy komposztot. A fejlődéshez megfelelő helyre van szükség.
A kétnyáriakat egyszerűen kora nyáron a szabadba vessük el. Ha a palánták már elég erősek ahhoz, hogy kiültethetők legyenek, tegyük őket egymástól 10 cm-es távolságra a kert egyik részébe. Innen kerüljenek kora ősszel, az egynyáriak elvirágzása után végleges helyükre, a virágágyásokba.
A korai kétnyáriak tavasztól az elő nyári napokig virágzanak. Ezután szedjük ki és váltsuk fel őket a virágzó egynyáriakkal. A kiszedett növényeket tegyük a komposztra.
Kapcsolódó cikk: Így legyünk az előhajtatás mesterei!
Facebook Twitter GoogleStartlap
2022.április 24., vasárnap / 08:22